6in микро USB A - микро B кабел

6in микро USB A - микро B кабел

апликации:

 • 1x USB 'A' машки конектор
 • 1x USB микро-B машки конектор
 • Поддржува стапки со голема брзина за пренос на податоци до 480 Mbps
 • Алуминиумски Миларова фолија со плетенка екранировка
 • Идеална замена кабел за поврзување на мобилни уреди со USB способен компјутер

детали за производот

Тагови производ

Технички спецификации
Информации за гаранцијата
Дел број ДКД-A011

гаранцијата Доживотна

хардвер
Тип на кабел јакна PVC - поливинил хлорид

Тип на кабел штит алуминиумски Миларова фолија со плетенка

Конектор Никел позлата

Број на проводници 5

перформанси
Тип и брзина USB 2.0 - 480 Mbit / s
Конектор (s)
Конектор A 1 - USB Тип-A (4 пински) USB 2.0 Машко

Connector B                                                                 1 – USB Micro-B (5 -пински ) Машки

Физички карактеристики
Должина на кабел 6 инчи [152.4mm]

боја Црна

Конектор стил Директно на Strainght

Тежина на производот 0,6 мл [18 g]

Жица 28/28 AWG

пакување на информации
Пакет Количина 1 Испорака (пакет)

Тежина 0.6oz [18G]

Што има во кутијата
Вклучено во пакет                                                    

6in микро USB A - микро B кабел

Преглед

6 in Micro USB cable

The 6in Micro USB A – Micro B cableобезбедувависок квалитет врската помеѓу микро USB опремена мобилни уреди, USB 2.0 (како што BlackBerry или Андроид-базирани паметни телефони, дигитални камери, PDA уредите, таблет PC уреди и GPS системи, итн) и УСБ-способни компјутер, за секојдневните задачи, како што се податоците за синхронизација, пренос на датотеки и полнење. Лев агол Micro USB конектор позициите на кабел во таков начин што тоа ти овозможува да лесно да пристапите до вашиот мобилен дигитален уред во двете портрет и пејзаж на владата, дури и додека се полни. Дизајнирани и изградени за максимална издржливост, овој висок квалитет USB-А до лев агол микро-Б кабел е поддржана од stccable.com е Доживотна гаранција.

 

Како алтернатива, Stccable.com исто така, нуди 1ft USB A на правиот агол микро Б кабел, кој ги обезбедува истите погодности како што е овој лев агол кабел, но ви овозможува да се поврзете со вашиот USB уреди микро-B од спротивната насока.

 

Предноста Stccabe.com

 

 • Дава неограничен пристап на вашиот Micro-B USB уреди во режим на портрет или пејсаж, дури и додека се полни
 • гарантира сигурност
 • Не сум сигурен што Mirco USB кабел е во право за вашата ситуација  Видете нашите други USB кабли за да се открие вашиот совршен натпревар.

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!